Navicms - wszystko dla dzieci

 

Teraz możesz łatwo i szybko dodawać galerie zdjęciowe ze swoimi dziećmi i ich zabawkami. Możesz też tworzyć wiele kategorii i przypisywać do nich fotografie dla dzieci.

 
październik
17 '16

Co robią dzieci w przedszkolu?

Paulina

Paulina

Dzieci w przedszkolu spędzają dość dużo czasu. Nie zawsze jednak dokładnie wiemy, co nasze pociechy mają w planie dnia, a same dzieci nie chcą zbyt chętnie tego relacjonować. Stąd też pytanie - jak dzieci spędzają czas w przedszkolu? Aby uzyskać odpowiedź zapraszam do przeczytania artykułu.

Bardzo często rodzice chcą uzyskać od opiekunów szczegółowy plan zajęć. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ale przedszkolanki starają się choć częściowo przybliżyć to rodzicom. Czas spędzony w przedszkolu upływa nie tylko na zabawie, ale jest to także nauka. Zaczyna się głównie od alfabetu, poznawania nowych wyrazów, liczenia, a w czasach dzisiejszych jest to także nauka języków obcych. W przerwach od nauki dzieci bawią się, śpiewają piosenki, rysują, a wszystko po to, aby już od najmłodszych lat wszczepić w nich jakąś pasję. W większości placówek oferowane są zajęcia dodatkowe, które mają na celu dokształcanie dzieci i rozwijanie ich zainteresowań.

W niektórych przedszkolach (np. www.maliodkrywcy.legnica.pl) stosuje się również metodę Montessori. Oznacza to, że nauczyciele mają przygotowany specjalny plan według którego dzieci rozwija się zarówno pod względem pedagogicznym jak i filozoficznym. Jest to dość stara metoda, ale praktykowana do dziś. Metoda zakłada, że dziecko powinno mieć możliwość wykonywania wszystkich zleconych prac materiałami, które samo wybierze. Rodzice i nauczyciele powinni obserwować dziecko, aby zapewnić mu potrzebne materiały, tak aby jego rozwój nie był w żaden sposób zahamowany. Natomiast dziecko powinno mieć swój kąt, w którym będzie mogło wykonywać pracę w spokoju.

Metoda ta jest bardzo skuteczna. Obserwuje się, że dzieci uczące się według tej metody rozwijają się znacznie szybciej niż rówieśnicy. Nauczyciele mogą zapisać na specjalne kursy i tylko dyplom daje rodzicom gwarancję skuteczności w nauczaniu ich dziecka.

dzieci
zabawa
zabawki
przedszkole

frazy kluczowe: dzieci, zabawa, zabawki, przedszkole


 

Warto zobaczyć

Dzieci, Zabawa, Zabawki, Przedszkole, Adwokat, Elektronika, Farby do malowania palcami

Piszą na tym blogu

Paulina, Ola

Archiwum

Listopad 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Październik 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016